Telefon
WhatsApp
 Van Kültür Yolu Festivali Başladı: Sanat ve Kültürle Dolu 9 Gün!

Bakan Ersoy, açılış konuşmasında Türkiye'nin turizmdeki yükselişine dikkat çekerek, "Dünya Turizm Örgütü, Türkiye'nin ilk 5 turizm ülkesinden biri olduğunu verilerle ortaya koymaktadır. Artık turizmin liderlik yarışında değişmez bir aktör konumundayız" dedi. Ayrıca Van'ın "Geleceğe Miras" projesine dahil edilerek önemli bir kültür ve turizm merkezi haline getirileceğini belirtti.

Festivalin Öne Çıkanları:

  • 500'ün Üzerinde Etkinlik: 30'dan fazla noktada gerçekleştirilecek etkinliklerde 1000'e yakın sanatçı Vanlılarla buluşacak.
  • Ünlü Sanatçılar Sahne Alacak: Oğuzhan Koç, Alişan, Mert Demir, Berdan Mardini, Fatma Turgut, Merve Özbey, Bengü, Cem Adrian ve Ferhat Göçer gibi ünlü isimler sahne alacak.
  • Türkan Şoray İle Söyleşi: Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray, sinemaseverlerle özel bir söyleşide buluşacak.
  • Zengin Sanat Etkinlikleri: Resim, fotoğraf, hat sanatı, heykel ve dijital yerleştirmelerin yer aldığı sergiler, sanatseverleri ağırlayacak.

Bakan Ersoy'un Açıklamaları: Bakan Ersoy, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin turizmdeki yükselişine dikkat çekerek, "Dünya Turizm Örgütü, Türkiye'nin ilk 5 turizm ülkesinden biri olduğunu verilerle ortaya koymaktadır. Artık turizmin liderlik yarışında değişmez bir aktör konumundayız" dedi. Ayrıca, Van'ın "Geleceğe Miras" projesine dahil edilerek önemli bir kültür ve turizm merkezi haline getirileceğini belirtti.

Festivalde Neler Var?

  • Sanat ve Kültür Şöleni: Tiyatrolar, opera gösterileri, atölyeler, söyleşiler ve gastronomi deneyimleriyle dolu dolu bir program.
  • Van'ın Kültürel Mirası: "Geleceğe Miras" projesi kapsamında Van'ın tarihi ve kültürel değerleri gün yüzüne çıkarılacak.
  • Gastronomi Deneyimi: Van'ın eşsiz mutfağını keşfetmek için 11 farklı noktada "Festival Lezzet Durağı" oluşturulacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!