Telefon
WhatsApp
Van'da Sahte Bungalov Evleri Dolandırıcılığı

Şehrin turistik potansiyelini kötüye kullanarak hareket eden dolandırıcılar, sosyal medya ve çeşitli internet siteleri üzerinden lüks ve konforlu bungalov evlerinin tanıtımını yapıyor, cazip fiyatlarla tatil paketleri satıyordu. Ancak, gerçekte böyle bir tesisi olmayan dolandırıcılar, Van Köşk Köy Bungalov evleri adı altında kurdukları sahte sosyal medya hesaplarıyla insanları kandırıyor.

Son kurbanı olan inşaat işleriyle uğraşan Uğur K, "Tatil planı yaptık ama dolandırıldık. 25 bin 300 TL para kaptırdık. Savcılığa başvurdum. Ben dolandırıldım başkası dolandırılmasın" diyerek yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.

Dolandırıcılar, çeşitli sosyal medya platformlarında gerçek olmayan bungalov evlerinin fotoğraflarını paylaşarak tatilcileri kandırmaya çalışıyor. Vatandaşlar, cazip tekliflere inanarak rezervasyon yaparak ödemelerini gerçekleştiriyor ancak Van'a geldiklerinde karşılarında sadece boş bir arazi buluyorlar.

Yetkililer, "Van Köşk Köy Bungalov evleri" diye bir yerin gerçekte var olmadığını belirterek, vatandaşları bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Benzer adlar altında açılan sahte hesapların daha önce de birçok kişiyi dolandırdığı biliniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!