HALK EKMEK SATIŞLARI YENİDEN BAŞLADI

VAN- Van’ın Tuşba- Edremit ve İpekyolu Beledilerince daha önce durdurulan 'Halk Ekmek' satışlarına yeniden başlandığını duyurdu. Daha önce yüklenici firmayla yapılan anlaşmada 2.5 TL den satılan ekmek bu defa 2. 80 kuruştan satılacağı açıklandı.

Van’ın Tuşba- Edremit ve İpekyolu Beledilerince satılan Halk ekmeğin yüklenici firma tarafından maliyetlerin artması üzerine anlaşmayı bozduklarını ve halk ekmek üretimlerini durdurma kararına kentte yoğun tepkiler üzerine 3 belediye kısa süre sonra yeniden satışlara başlandığını duyurdu. 

İpekyolu beeldiyesinden yapılan açıklamada; "28 Nisan’da başlatılan halk ekmek satışları yüklenici firmanın yapılan sözleşmeye aykırı olarak 2.80 TL’ den satması gereken ekmeği 3.00 TL’ den satmak istemesi nedeniyle 10 gün önce halk ekmek satışı durdurulmuştu. Merkez 3 Belediyenin ortak tutumu sonucu geri adım atan yüklenici firma, yapılan görüşmeler sonucunda ekmekleri 2.80 TL’ den satmayı kabul etti. Bazı üretici firmaların yapmaya çalıştığı provakasyona karşı gerekli tüm tedbirler alınarak yasal işlemlere başlanılmıştı. Bu sürede yüklenici firmanın sözleşmeye uygun hareket edeceğini belirtmesi sonrasında halk ekmek satışları tekrar başladı" şieklinde yazılı açıklama yaptı.