VAN-  Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Tendürek Dağı  ve Gurpınar ilçesi kırsalarinda yürütülen operasyonlarda  PKK/KCK terör örgütü tarafından cephanelik olarak kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarda yapılan aramalarda; çok sayıda mühimmat  ve yaşamsal malzemeler ele geçirildi.

Van il jandarma ekiplerince  Çaldiran ilçesi tendurek dağı kırsalinda 74.200 adet 7.65mm AK-47 Kalaşnikov P. Tf. fişeği,
1.400 adet 5.56mm fişek,
- 400 adet 14.5mm mühimmat ele geçirildi.

Van İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi, mağara ve sığınakların tespit edilmesine yönelik Gürpınar ilçesi kırsalında  icra edilen Eren Abluka operasyonunda: 2 adet büyük tüp, (1) adet piknik tüpü, (3) adet akü, (6) adet mazot bidonu, (1) adet kazma ve çeşitli yaşam malzemeleri ele geçirilmiş, tespit edilen mağara ve sığınaklar kullanılamaz hale getirilerek ele geçirilen malzemeler yerinde imha edildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN Abluka Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor.