Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçu ile mücadele kapsamında yürütülen istihbaratlar doğrultusunda Başkale ilçesinde 373 kilo 317 gram toz esrar ele geçirildi.

Van il jandarma ekiplerince Başkale ilcesi kırsalında yapılan arazi arama ve tarama faaliyetleri esnasında bir menfezin içinde gizlenmiş vaziyette 9 kilo 317 gram Toz Esrar maddesi ele geçirildi. Olay ile ilgili adli tahkikat işlemlerine başlanılmış olup, şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Ayrıca  Başkale kırsalına yüklü miktarda uyuşturucu madde sevk edildiği ve bu uyuşturucu maddelerin arazide saklandığı bilgisinin elde edilmesi üzerine Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 6.Hudut Tugay Komutanlığı ile koordine edilerek 22 Eylül 2022 tarihinde müşterek operasyon düzenlendi.

Operasyon neticesinde *364 kg toz esrar maddesi* ele geçirilmiş olup, bir şüpheli yakalanmıştır. Adli makamlara sevk edilen şüpheli tutuklanmıştır.

Terörün finansmanının önlenmesi kapsamında yürütülen çalışmalar yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.