Telefon
WhatsApp
Esenyurt Belediye Başkanı  Bozkurt: ‘Yaşadığımız sorunlar bizim kaderimiz değil’

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kars, Ardahan, Ağrı ile başladığı Doğu Anadolu ziyaretlerinin ardından Van’a geldi. Başkan Bozkurt, ilk olarak Van'ın Erciş ilçesinde millet ittifakının seçim irtibat bürosunu ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Bozkurt daha sonra beraberindeki heyetle Gevaş ve Edremit ilçelerine bağlı Dokuzağaç, Bakımlı, Dilkaya ve Çiçekli mahallelerinde kanaat önderleriyle bir araya gelerek, taziye ziyaretinde katıldı.

"VAN'DA HAYVANCILIĞI BİTİRDİLER"

Millet İttifakının seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan Bozkurt, "Yaşadığımız sorunlar bizim kaderimiz değil. Bunu değiştirmek bizim elimizde. Yeterki karşımızdakinin kimliğini kabul ederek davranalım. Birbirimizi olduğu gibi kabul edersek sorunların üstesinden geleceğiz. Bugün Türkiye geçmişte olduğu pozisyondan daha iyi bir durumda değil. Van'dan baktığınızda hayvancılığı bitirdiler, turizme bakın, başka alanlara bakın. Daha iyi bir yerde değiliz yani. Geçmişte bunu başardıysak. Bugün bu teknolojiyle, bilgi ve birikimle çok daha iyi bir yere gelebiliriz. Millet ittifakının genel başkanları bunu çok önceden gördüler. Geçmişteki birçok farklı davranışları bir kenara bırakıp artık ülkemizin daha ileri gitmesi, içindeki insanların daha mutlu yaşamaları için hep beraber omuz omuza mücadele etmeye karar verdiler ve onurlu bir iş yaptılar" dedi.

Millet ittifakına karşı belli kesimlerin yıpratıcı söylemler kullandığını ama bu söylemlerin boş olduğunu dile getiren Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü.

"Bu süreçte birileri bu ittifakın yürümeyeceğini, benzemezlerin bir arada duramayacağını çokça ifade etti. Ama bugün burada ben gururla görüyorum ki millet ittifakının her bir il başkanı bir diğerinin açığını kapatacak, ona destek olacak, omuz verecek şekilde birlikte yürüyorlar. Van'da da böyle, Kars'ta da böyle, Ardahan'da da böyle, Erzurum'da da böyle. İnşallah hep beraber rengarenk Türkiye'de yeni çiçekler açacağız. Asla umudunuzu kaybetmeyin. İçinde bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti'nin derdine derman olacak onlarca, yüzlerce proje hazırlanmış durumda. Biz sadece ittifak içinde olan siyasi partilerin temsilcileri değiliz. Aynı zamanda bize umut bağlayan Türkiye'nin her bir köşesindeki vatandaşın da umudu olacağız. Bütün bunlar içinde 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı'na ihtiyacımız var. 14 Mayıs'ta bunu başarınca hep beraber mutlu ve huzurlu olarak önümüze bakacağız" diye konuştu.


0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!