Telefon
WhatsApp
Edremit Belediye Başkanı ve adayı Say'dan Çarpıcı Vaatler ve Projeler

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere bir ay gibi kısa bir süre kala Edremit'te siyasi hareketlilik artarken, Başkan Say'ın bu önemli adımıyla ilçenin geleceği için umut verici gelişmeler yaşanıyor.

Geçtiğimiz  hafta gerçekleştirdiği lansman toplantısında yaptıkları ve yapacakları hizmetleri kamuoyuyla paylaştığını  belirten,  Say, seçilmeden önce vadettikleri çalışmaların neredeyse tamamını gerçekleştirdiklerini, hatta söylemedikleri bazı hizmetleri bile yerine getirdiklerini ifade etti.

Başkan Say, seçilmeleri halinde Edremit'in geleceğini şekillendirecek olan master planın, ilçenin uzun vadeli gelişimini öngörmek ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için büyük önem taşıdığını belirtti. Planın içeriğinde, 20-30 yıl sonrasının yol, park ve altyapı planlamalarının da yer alacağını vurguladı.

Konuşmasında gençlere verilen eğitime de önem verdiklerini dile getiren Say, Edremit Sürekli Eğitim Merkezi’nde ücretsiz dersane hizmeti verdiklerini ve talebin kapasitesinin üç katı olduğunu belirtti. Ayrıca teleferik ve yüzen otel gibi büyük projelerin gerçekleştirilebilir olduğunu ve 2019 vaatlerinin büyük kısmını yerine getirdiklerini de ifade etti.

Edremit Belediyesi'nin istenen düzeyde bir hizmet binasının olmamasının eksiklik olduğunu kabul eden Başkan Say, önceliklerinin altyapı ve çevre düzenlemesi olduğunu belirtti. Ancak halkın ihtiyaçlarına yönelik olarak eski yün iplik fabrikasının arsasına belediye hizmet binası yapmayı planladıklarını da söyledi.

Şamran Kanalı'nın korunmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini açıklayan Say, tarihi kanalın UNESCO Geçici Miras Listesi’ne alınmasına yönelik işlemleri tamamladıklarını ifade etti. Kıyıların temizliği konusunda da önemli mesafeler kat ettiklerini vurgulayan Say, eleştirilere rağmen kafe ve tesislerin denizi kirletmediğini savundu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!