Telefon
WhatsApp
  Dağa Yansıyan  Atatürk Silueti  Görenleri  Heyecanlandırdı

Damal ormanlığında düzenlenen şenliklerde, halk oyunları gösterileri, yerel sanatçılar ve ozanların performansları ile Kafkas Grubu'nun büyüleyici dansları sergilendi. Şenliklere CHP Ardahan Milletvekili Özgür Erdem İncesu, Damal Kaymakam Vekili Emrah Akduman, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve Damal Belediye Başkanı Kemal Çamlıyurt'un yanı sıra birçok davetli katıldı.

Küçük Bir İlçeden Dünyaya Tanıtım

Damal Belediye Başkanı Kemal Çamlıyurt, amaçlarının Atatürk siluetini ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak olduğunu belirterek, "Doğanın bize bahşettiği bu harika görüntüyü dünyaya duyurmak için bu tür festivallere ihtiyacımız var" dedi.

Atatürk Silueti ile Unutulmaz Anlar

Festivalin ardından katılımcılar, Ata Mahallesi’ndeki seyir alanına geçerek Atatürk siluetini izledi. Ziyaretçiler, bu eşsiz manzarayı fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi. Akşam saatlerinde havanın serinlemesiyle birlikte battaniyelere sarınarak Atatürk siluetini izlemeye devam ettiler.

Tarihten Günümüze Bir Miras

Atatürk silueti ilk olarak 1954 yılında çoban Adıgüzel Kırmızıgül tarafından fark edildi ve 1975'te gazeteci Erdoğan Kumru’nun çektiği fotoğraflar, Genelkurmay Başkanlığı’na gönderildi. 1995 yılından bu yana her temmuz ayında düzenlenen Damal Şenlikleri, pandemiden sonra bu yıl yeniden coşkuyla kutlandı.

Doğanın Büyüleyici Gösterisi

Ziyaretçilerden Fidan Atmaca, “Bu anı görmek için bir yıl bekliyoruz,” diyerek duygularını paylaştı. Festival, yerel halk ve ziyaretçiler için unutulmaz anlar sundu.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!