dunyadavancom @ gmail.com

Yaklaşık 3 ay önce Çin’de başlayan ve tüm Dünya’ya yayılarak 350 bin insanın ölmesine neden olan minnacık ama acımasız bir düşman gibi sinsice her alana biz insanların marifetiyle girerek kendine alan açan, bu koronavirüs nedeniyle;  anne –babamızdan, eşlerimizden, çocuklarımızdan, kardeşlerimizden, sevdiklerimizden, dost ve arkadaşlarımızdan bir yabancı gibi uzaklaştık. Koronavirüs’ü çoğaltan da, büyüten de, korkutucu olmasına zemin hazırlayan da, yine bizler olduk. O halde biz büyüttüysek; bu canavarın yok olması da yine bizler sağlayabiliriz.

Bizlere yeni bir hayat tarzı biçmeye-öğretmeye çalışan bu canavara karşı, gerekirse birkaç bayram, birkaç taziye, birkaç düğün ve sünnetlerimizde varsın bir araya gelmeyelim. Varsın bir süre daha uzaktan selamlaşmalarımıza devam edelim. Varsın sosyal mesafemizi resmi mesafeye dönüştürelim. Varsın birer yabancı gibi bir birimize uzaktan uzağa bakalım. Ama bizler bu özlem ve önümüze neydüü belirsiz, şekilsiz bir virüsün bize daha fazla hükmetmesine, evlerimize hapsetmesine fırsat vermeden azimle kararlılıkla pek ala başımızdan def edebiliriz. Sağlıklı bir yaşam olduğu sürece nice güzel bayramlarda kucaklaşıp hasret gidereceğimize inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, süreci iyi yöneterek yurttaşı sağlıklı bilgilendiren Başta Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, canla başla çalışan sağlık neferlerinin ve sokaklarda  sosyal mesafeye uymamızı sağlayan güvenlik güçlerinin bayramlarını kutlar esenlikler diliyorum.

Ayıca elimden olmayan sebeplerle bu bayramda sizlerle kucaklaşamayacağımı, büyüklerimin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpemeyeceğimin üzüntüsünü yaşadığımı; bir sonraki bayramlarda siz sevdiklerimle kucaklaşma umuduyla uzaktan uzağa bayramınızı sevgiyle, saygıyla, özlemle kutlar. Sağlıkla, mutlulukla sıcak yuvanızda sevdiklerinizle güzel bayram geçirmenizi diliyorum.