DUNYADAVAN.COM


VAN- Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmeleri Genel Müdürlüğü  tarafından 27-29 Nisan  tarihlerinde Elazığ’da düzenlenen Anadolu Yıldızları ANALİG’i yarı final yüzme müsabakasında Vanlı Yüzücüler bir başarıya daha imza attı. Değişik kategorilerde düzenlenen 12-14 yaş aralığında 12 il takımlarının katıldığı yarışlarda Vanlı bayan yüzücüler  takımı grupta birinciliği elde ederek, Türkiye finaline katılmaya hak kazanırken, erkeklerde ise, takım halinde 4’üncü oldu.

Elazığ Olimpik Kapalı yüzme havuzunda  2 gün devam eden ANALİG yarı final yüzme müsabakası nefes kesti. Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  bayan ve erkek yüzücüler yarı final yarışlarında 14 birincilik, 14 ikincilik ve 23 üçüncülük madalyayı Van’a kazandırmayı başardı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden; Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt; Elazığ, Bingöl, Kars, Iğdır, Ağrı ve  Van’ın katıldığı Müsabakaya 175’şi kız, 313’çu erkek sporcu olmak üzere toplam 488 sporcunun katıldığı yarışlarda genç yüzücüler tüm hünerlerini havuzda sergiledi. Yoğun ilgiyle izlenen yarışlarda sporcuların; kurbağalama, Sırt, Kelebek, Serbest ve Bayrak kategorilerinden kıyasıya mücadeleleriyle izleyicilerine heyecanlı anlar yaşattı.

İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Müdürü Mustafa Iğdır, yarışlara bayan ve erkeklerde  iki takım halinde toplam 20 sporcuyla katıldıklarını söyledi. Güçlü ve daha köklü takımlarla yarışarak büyük bir başarı elde ettiklerini ifade eden Iğdır; “ değişik branşlarda bayan takımımız 12 il arasında birinciliği elde ederek önümüzdeki günlerde Samsun’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerine katılacak. Erkek takımımız ise, 4’düncü oldu. He iki takımız katıldığı branşlardaki yarışlarda ilimize 51 madalya kazandırdı. Bu iyi bir başarı.  Elde edilen  başarılar hem bizleri,  hem de sporcularımızı daha fazla motive etti. Türkiye finaline çalışmalarımızı daha sıkı bir şekilde hazırlanıp, Milli takıma en az 3-4 sporcu kazandırmayı hedefliyoruz. Her konuda desteklerini esirgemeyen İl Müdürümüzü Nevzat İnanç’a ve sporcularımızı yetiştiren antrenörlerime emek ve çaba sarf ederek başarı eden sporcularıma teşekkür ediyorum ” dedi.