DUNYADAVAN.COM

VAN- Van'ın Erciş Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında  Erciş ilçesinde Tefecilik suçunu işledikleri tespit edilen (6) şüpheli şahsa yönelik gizli takip başlatıldı. Şimdiye kadar 40 vatandaşa açık faiz uygulayarak borçlandırdıkları saptanan saha dolancılarına yönelik baskınlarda 6 şüpheli göz altına alındı. 

Tefecilik suçundan yürütülen soruşturma kapsamında İl Jandarma ve Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Jandarma Suç Araştırma ve İstihbarat birimleri ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 16 Mart 2021 günü sabah saatlerinde  ilçesde (6) şüpheli şahsa yönelik (7) adreste yapılan eş zamanlı operasyon başlatıldı. 

Operasyonlarda  1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 66 adet fişek, farklı kişiler adına düzenlenmiş 11 adet senet, 31 adet boş senet, 4 adet suçlamalarla ilgili çeşitli belgeler (sözleşme, not kağıtları, alacak/verecek miktarları elde edilen kârlar ) ele geçirilmiştir.

Operasyonda D.Ç., T.,P. B.T., M.A., K.Ç., ve, T.P. isimli (6) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, jandarmadaki işlemleri sürüyor.