DUNYADAVAN.COM

 

VAN- Van ve ilçelerinde korona  virüsle mücadele çalışmaları devam ederken Çaldıran ilçesinde bir mahalle daha karantina kapsamına alınırken,   Mahalle Muhtarı Ali Rıza Yığrap, ise görevlilere yardım etmemek, görevi ihmalden açılan soruşturmayla Çaldıran Kaymakamlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.

 

Van Valiliğinden yapılana yazılı açıklamada; Çaldıran ilçesi Çaldıran Salahane Mahallesinde il dışından gelen 1 kişinin  koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle 316 hane 1316 nüfuslu mahalle ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla karantinaya alındığı ifade edildi.

İl  genelinde koronavirüs tablosunun son halini de paylaşıldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı. “Başkale İlçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş mahallesi, Gürpınar İlçemizin Günbaşı, Öveçli mahalleleri, Çaldıran İlçesi Salahane Mahallesi İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi 1,2,3,4. Sokaklar, Cevdetpaşa Mahallesi Selçuklu Sokakta bir apartman, Selimbey Mahallesi üç evler caddesinde bir bina, Selimbey Mahallesi Dabbağoğlu Sokak karantina altında”.

 

Ayrıca, Çaldıran ilçesi Zülfübulak Mahallesinde karantina kaldırılarak mahalleye giriş çıkışlar sağlanmaya başlandı.

 

İldeki vaka sayısına da değinilen açıklamada; Toplam vaka sayısı 220,Toplam Taburcu olan hasta 127, Toplam Entübe 1 ve Toplam Vefat 6, Karantina kapsamında gözlem altında tutulan 34 bin kişi olduğu belirtildi.