Van'da şiddetini arttıran ve yarın akşama kadar aralıksız yağması beklenen kar yağışı kentte yaşamı olumsuz etkilerken Van Valiliği konuyla ilgili bir kriz masası oluşturdu. Vali yardımcısı başkanlığında faaliyete geçirilen kriz merkezi 24 saat esasına göre çalışacak.

Valilikten yapılan  açıklamada Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez "İlimizde yaşamı olumsuz etkiliyen ciddi bir kar yağışı mevcut, Vali Yardımcısı başkanlığında; Büyükşehir Belediyesi, Merkez İlçe Belediyeleri, Karayolu, Emniyet,  Jandarma, AFAD ve Sağlık temsilcilerinden oluşan 24 saat esasına göre çalışacak Kriz Merkezi'ni faaliyete geçirdik." paylaşımında bulundu.

Kriz merkezinde açıklama yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, “Hayatı olumsuz yönde etkileyen yoğun kar yağışı sonrası kriz merkezi oluşturduk. Vatandaşlarımızın bu gece ve yarın, zorunlu haller dışında trafiğe çıkmaması büyük önem arz ediyor. Çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız, araçlarını kış şartlarına uygun hale getirsinler. Ayrıca yarın, vatandaşlarımızın ulaşımda özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istiyoruz. Özel durumu olan vatandaşlarımızın kriz merkezimize ulaşabilirler.

Kriz Merkezi Telefon Numaraları:

Valilik: 0432 486 55 30

AFAD:122

Büyükşehir Belediyesi: 444 44 65

İpekyolu Belediyesi: 444 71 60

Edremit Belediyesi: 0432 312 21 53

Tuşba Belediyesi: 0432 214 00 90