Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, Özalp İlçesi’nin Yukarı Yorganlı, Aşağı Yorganlı, Yukarı Balçıklı, Aşağı Balçıklı, Yumruklu ve Yavuzlar mahallelerindeki 19 kilometrelik yol ağında, sanat yapıları yol genişletme, yarma, dolgu, menfez ve kanal açma çalışmalarının ardından yolun Bitümlü Sıcak Karışımı (BSK) asfaltlama çalışmaları başlatıldı.

Yıllardan bu yana çok kötü yollarda seyahat ettiklerini belirten Yavuzlar Mahallesi Muhtarı Ercan Dinç “Yollarımız çukurlardan tozdan geçilemez durumdaydı. Yağmur ve kar yağdığında ise bu yollarda araç kullanmak oldukça tehlikeliydi. Sağ olsun Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Mehmet Emin Bilmez’in talimatlarıyla yolumuz asfaltlanmaya başlandı. Artık belediyemiz ve devletimiz sayesinde çok daha güzel yollarda güvenle seyahat edeceğiz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

Çukur dolu, tozlu, daracık yollarda tehlike içinde öğrencileri taşıdıklarını belirten servis şoförü Vesim Görel ise “Bu yollar ciddi tehlike arz ederken aynı zamanda araçlarımıza ciddi zarar veriyordu. Sağ olsun Belediyemiz asfaltlama çalışmalarına başladı. Çokta güzel oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.