DUNYADAVAN.COM

Türkmenoğlu; yaz çalışma programlarını milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri, il ve ilçe teşkilatları, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkan ve yönetimleri ile birlikte sokak sokak gezerek çalışmalarını yürüttüklerini ve her kesimin yüreğine dokunduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'e girerken, ilimiz ve ülkemizin büyümesi, daha güçlü olması, refah düzeyinin yükselmesi için tüm Van halkımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yol arkadaşı olmaya davet ediyoruz. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 21 yıldır ülkemizin her köşesine, her alanda devrim niteliğinde yatırımlar gerçekleştirildi. AK Parti İktidarımızda Van ilimize de 40 Milyar liralık yatırım gerçekleşmiştir. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla sosyal devlet anlayışımızın gereği, Van'ımızda 14 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın destekleri en kılcal noktalara kadar ulaşmaktadır. 2021 yılında 135 bin 782 hane yardımlardan faydalanmıştır. 2022 yılında 21 bin 261 yaşlımıza 154 milyon 663 bin 774 lira destek verilmiştir. 14 bin 958 engelli vatandaşımıza 104 milyon 103 bin 504 lira yardım yapılmıştır. 94 bin 800 haneye elektrik tüketim desteği, 117 bin 463 haneye kömür yardımı desteği, 6 bin 522 haneye doğalgaz tüketim desteği, 11 bin 922 anneye doğum yardım desteği ve bu bağlı olarak birçok alanda sosyal yardım destekleri dağıtılmaktadır. Şehrimizin en önemli geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılıkta üreten çiftçimize tarihimizin en yüksek mali desteği sağlanmıştır. 2002 yılında 39 milyon lira tarım desteği verilirken 2021 yılında 210 milyon lira tarım desteği verilmiştir” ifadelerini kullandı.

BİZE BİLDİRİN

Devletin her yıl 156 milyon öğrenciye kitap desteği sunduğunu aktaran Türkmenoğlu, “Öğrencilere bu yıl ilk defa AK Parti hükümeti olarak ek kaynak desteği sunuldu. Milli Eğitim Bakanlığı her yıl bir bütçe programlaması yapıyor.  Bazı okullarımızda kıyafet baskısı bilgisi taraflarımıza geliyor. Okul aile birliklerinin uygulama yaptığı bazı okullar vardır. Daha önce Milli Eğitim müdürümüzle bu konuda bir görüşme sağladık sorun ortadan kaldırıldı. Ek kaynak konusunda da şikayetleri olan ve baskıya maruz kalan öğrencilerimiz ve velilerimiz var ise derhal bize ulaşsınlar. Konuyu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iletelim takipçisi olsunlar. Ancak şu bilinmelidir; AK Parti’nin eğitimde yaptığı bu reformlara hiçbir kimse gölge düşüremez” dedi.

AK Parti Hükümetlerince yapılan hizmetlerin Vatandaş nezdinde fark edildiğini anlatan AK Parti Milletvekili Osman Gülaçar ise Şunları ifade etti;

“Program çerçevesinde her gün bir ilçe ve o ilçelere bağlı köyleri ziyaret ettik. En ücra köyümüze, mezramıza, mahallemize biz iktidar olarak, hükümet olarak, parti olarak ulaşıyoruz, gidiyoruz. İnsanların sorunlarını, taleplerini alıyoruz. Birinci elden bizzat onların huzurunda ilgili makamlarla görüşüp o sorunu giderme yoluna gidiyoruz. Bu çalışmaları yaparken de saha izlenimimiz son derece olumlu geçiyor” dedi.

Toplantıya, AK Parti Van Milletvekilleri İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas ile teşkilat üyeleri katıldı.