VAN- Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan Türkiye İran arsındaki Kapıköy Sınır kapısının halen kapalı olmasının  çifte standart olarak değerlendirerek, “ Eğer bir hafta içerisinde Kapıköy Sınır Kapısının açılmasını sağlayamazlarsa İktidarın Milletvekillerini ve İl Başkanını partilerinden istifa etmeye davet ediyoruz” dedi.

 İran'da coranavirüs salgınının başlamasını takiben Kapıköy Sınır Kapısı, diğer bir çok Sınır Kapısı gibi kapatıldığına ancak ,  geldiğimiz noktada bir çok sınır kapısı açılmış, Kapıköy Sınır Kapısı açılmamış olmasına dikkat çeken Sadet Partisi İl Başkanı Özay ilhan yaptığı yazılı açıklamasından şunları ifade etti.  

“Yıllardır yol yapmakla övünenler nasıl Van Çevre yolunu yapmadıysalar, her şehre Stadyum yapmakla hava atanlar nasıl Van Stadyumunu yapmadılarsa bugün de Kapıköy Sınır Kapısını açmayarak Van'a hizmet etmeme konusunda ki ısrarlarını sürdürmektedirler. Gelinen nokta Van'da ki iktidar Milletvekillerinin İl Başkanının Van'a hizmet konusunda ki samimiyetleri açısından bir turnusol kağıdı görevini görecektir. Eğer bizim Van diye bir derdimiz yoktur asli görevimiz şahsi istikbalimiz, yandaşlarımıza ihale çevremize iş ayarlamak, istediğimizi amir isteğimizi memur yapmaktır diyorlarsa herhangi bir açıklama yapmasınlar, herhangi bir girişimde bulunmasınlar” dedi.