DUNYADAVAN.COM


VAN- Van'ın Edremit Belediyesi ile Van Berberler ve Kuaförler Odası işbirliğiyle Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 'Birlikte Güzelleşelim' adı altında, köy okullarında okuyan kız ve erekek çocuklar sınıflarından traş ettirildi. Traş esnasında ders sıraların üzerine saç kırıntılarılarının birikmesi eğitim sıralarına yakışmayan nahoş görüntülere de sahne oldu.
Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatıyla hayata geçirilen çalışma kapsamında köylerde eğitim ve öğretim gören çocuklar traş ediliyor. Proje kapsamında 6'sı erkek, 14'u bayan kuaför den oluşan 20 kişilik gönüllü ekip ileçeye bağlı Taşkonak Mahallesi’ndeki Taşkonak İlköğretim Okulunda eğitim ve öğretim gören kız ve erkek öğrencileri yakışıklı ve güzelleştirmeye çalıştı. Öğrencilerin ders gördüğü sıralarında saç kesimlerinin yapılması ise, hijyen ve sağlık açısından nahoş görüntüye neden oldu.
Belediye Başkanı İsmail Say, Sosyal Belediyecilik Projeleriyle halkal hizmet etmenin yanısıra okul öğrencilerine yönelik sorumluluğumuzu yerine getirmek için böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek şunları söyledi;
"Van Berberler ve Kuaförler Odası işbirliğinde İlçemize bağlı tüm köylerde özellikle çarşıya ve merkeze ulaşım imkanı zor olan çocuklarımızı traş ettirmeye başladık. Projemizi Berberler ve Kuaförler Odası Başkanıyla paylaştığımızda severek destek verceklerini belirtmeleri bizleri dahada heyecanlandırdı. Bu vesiyle kendilerine ve kampanya dahil olan bay ve bayan ekibine teşekkür ediyorum. Bu vesilyele köy öğrencileriyle hem bir araya gelmiş oluyoruz, hem de mutluluklarını paylaşmış oluyoruz. 'Birlikte Güzelleşelim' projemiz 3 ay boyunca devam edecektir. Uzak yakın tüm köy okullarını ziyaret etmeyi hedefliyoruz" dedi.


Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç ise, “Güzel bir etkinlik oldu. Kız ve erkek çocuklarımızın saç kesimlerini yapıyoruz. Bizim için önemli bir aktivite. Bu tür çalışmalara odamız olarak her zaman desteğimizi sunacağız. Buraya da 20 kişilik bir ekiple katıldık. İnşallah bu sayı daha da artacaktır” dedi.
-