DUNYADAVAN.COM


 

Norduz cinsi koyunuyla, lezzeti peyniri ve  geniş mera alanlarıyla yaylacılıkta  Van’ın en cazibeli  ilçelerinden biri olan Gürpınar ilçesine bağlı Norduz Bölgesinde hizmet atağını başlatacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Tanış,  Akdoğu, Beşbudak ve Dikbıyık Mahalleleri ile bağlı mezralarda incelemelerde bulunarak yurttaşların sorunlarını dinledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Ateş ile bölgeyi ziyaret eden Başkan Tanış, Norduz bölgesinin mevcut yol durumunun iyileştirilmesi için Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle 2021 yılında kapsamlı bir çalışma programı hazırlayacaklarını ifade ederek şunları söyledi.

 “Türkiye’nin coğrafi alan bakımından en büyük ilçesinin vermiş olduğu sorumluluğu layıkıyla eşit bir şekilde hizmet dağıtımını yapmaya gayret ediyoruz. Bu bölge geçmiş yıllarda  yaşanan terör olayları nedeniyle  burada yaşayanlar yerlerini evleri bırakarak kent merkezlerine göçe maruz kalmış bir bölge. İlimizin ve ilçemizin tarım ve hayvancılık bakımında en verimli, en önemli bölgesidir. Bizlerde yeniden Norduz bölgemizin inşa ve ihyası için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. 30 kilometrelik yol yapım çalışmalarına başlıyoruz. Ayrıca su şebekelerindeki sorunları gidermek için gerekli temasları kurduk. 2021 yol ağımızı daha da iyileştirerek parke taşı çalışmalarımıza başlayacağız. Gönül belediyeciliğini 4.130 km² ile ilçemizin her köşesine ulaştıracağız. Bunun için durmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz."