Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Ahmet Nazif Yücel’in koordinasyonu ile örgütlenen “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”, 25 Haziran’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Ankara’da toplandı. Bu tarihten sonra "Gönüllüler" tüm ülkede "Yola çıktık, bize katılın" sloganıyla "sandık güvenliği, mahalle toplantıları ve organizasyonları, meslek masaları üzerinde faaliyet" ile 3 temel başlıkta çalışmalarına başladı. Van'daki çalışmalar da CHP Van İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hakan İlvan koordinatörlüğünde saha çalışmalarına hız verildi.

"KILIÇDAROĞLU'NU ANLATIYORUZ"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek olmak için yola çıktıklarını belirten Hakan İlvan, "Bu oluşum tamamen gönüllülük esasına dayanan bir oluşumdur. Amacımız Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na olabildiğince destek olmak. Burada partili olmayan ya da parti üyeliği bulunmayan ama Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na sempatiyle bakan kitlelere ulaşmak için çalışmalar yürütüyoruz. Kılıçdaroğlu'nun liyakatli yapısını, adalet üzerine olan söylemlerini, dürüstlük anlayışını anlatıyoruz. Gönüllüler olarak ilçe ve mahalle teşkilatlanmamız var. Burada en alt birime kadar inip vatandaşlara ulaşmak istiyoruz. Bu çalışmalarımız içerisinde kadın kollarından ve gençlik kollarından arkadaşlarımız da bulunuyor. Bu arkadaşlarımız da yine gönüllülük esasına göre büyük bir özveriyle çalışıyor. WhatsApp grupları oluşturduk daha sonra Facebook ve Twitter grupları oluşturacağız. Bu mecralardan çok ciddi katılımlar oluyor. Sahadaki çalışmaları organize edeceğiz. Gruplar halinde bütün Van ve ilçelerinde her noktasına ulaşmaya çalışacağız".

"KILIÇDAROĞLU ÖZEL ÖNEM GÖSTERİYOR"
Gönüllülük esasına dayalı çalışmanın CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından çok fazla benimsendiğini ve Kılıçdaroğlu'nun bu programa özel önem gösterdiğini aktaran İlvan; “"Bu çalışmalarımızda vatandaşın artık bir yaşam mücadelesi, bir yaşam kavgası içinde olduğunu görüyoruz. Yaşamak bir tarafa vatandaş artık bir mücadele veriyor. Tabi sıkça ekonomik krizleri duyuyoruz, bunun yanında ön plana çıkan yerel sorunlar da oluyor. Ama vatandaşlar artık bu iktidara olan güvenini yitirmiş. Sahada bize gerçekten çok ciddi bir teveccüh var. Yani artık sizi bekliyoruz, biz sizinle beraberiz söylemlerini sıkça duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Ahmet Nazif Yücel’in koordinasyonu ile örgütlenen “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”, 25 Haziran’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Ankara’da toplandı. Bu tarihten sonra "Gönüllüler" tüm ülkede "Yola çıktık, bize katılın" sloganıyla "sandık güvenliği, mahalle toplantıları ve organizasyonları, meslek masaları üzerinde faaliyet" ile 3 temel başlıkta çalışmalarına başladı. Van'daki çalışmalar da CHP Van İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hakan İlvan koordinatörlüğünde start aldı. Van il yapılanması Koordinatör İlvan ile birlikte Ercan Demirci, Gökçen Özdemir, Umut Taciroğlu ve bir akademisyenden oluşuyor. Yine her ilçede 1 koordinatör ve 4 temsilci bulunuyor. Bu temsilciler de çalışmaları mahallelere yayıyor.