Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları vanda hayatı felç etti. Fırtına, soğuk ve çığ düşmeleriyla en şidetli kış felaketini yaşanıyor. Geçtiğimiz salı günü Vahçesaray yolunda peş peşe meydana gelen iki faicasından 19 şehit toplam 42 kişi yurtaşımız hayatnı kayb ederken, ikinci kahreden haber Çaldıran ilçesinden geldi.

Çığ felaketinin üzerinden henüz  5 gün geçmeden çldıran ilçesinde gelen ihbarda 13 kaçak göçmenin donarak öldüğü haberi ne yzıkki doğru çıkması üzntileri adeta katlandırdı. 

Çaldıran ilçesinde sabah saatlerinde, yurda yasa dışı yollarla girdiği belirtilen 13 kaçak göçmenin donarak öldüğü ihbarı yapılmıştı. Olumsuz hava şartları nedeniyle bölgeye geç ulaşan ekipler ihbarı doğruladı.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada sabah saatlerinde yurda yasa dışı yollarla giriş yaptıkları belirtilen 13 kaçak göçmenin donarak öldüğü ihbarının geldiği belirtilmişti.

Olumsuz hava şartları nedeniyle bölgeye geç ulaşan ekipler ihbarı doğruladı. 13 mülteci, Çaldıran İlçesinde tipiye yakalandıkları dağda donarak yaşamlarını yitirdi.

Van’ın Bahçesaray ilçesinde geçen hafta bir minibüsün üstüne çığ düşmüş ve bunun sonucunda 5 kişi yaşamını yitirmişti. Kayıp olan 2 kişiyi bulmak için giden arama kurtarma ekiplerinin de üzerine çığ düşmesiyle birlikte 42 kişi hayatını kaybetmişti.