Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi KVC girişinde yoğun kar yağışına dayanamayan Demir korkuluğa bağlı cam tavan vatandaşların üzerine düştü. Cam ve kar parçalarının altında kalan 9 vatandaşa ekipler hemen müdahalede bulunurken, 2 vatandaşın tedavisine devam edildiği öğrenildi. Yaralanan 7 vatandaşın ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı bilgisine ulaşıldı.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastahanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, "Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kardiyoloji KVC binasının önündeki cam kısmında kar ve yağmur için yapılan demir korkuluğumuz 12.30 civarında aşırı kar yağışı nedeniyle çöktü. Bu olaya tüm kurumlarımızla beraber zamanında müdahale edildi. Şu anda toplamda 7 hafif vatandaşımız yaralandı, 2 vatandaşımız ise orta derecede yaralandı. Bu 2 vatandaşımızı servise yatırdık. Ağır durumları yok, ancak takip etmemiz gerekir. Diğer 7 vatandaşımız da hafif yaralı ve taburcu edilebilir durumdadır." şeklinde konuştu.

Çelik, konunun emniyete teşkil ettiğini belirterek "Hem emniyet hem de hastanemizin ilgili birimimiz ne kadar hasar oluştu, bunun altında yatan teknik bir sıkıntı var mı bunu araştırıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Wanhaber