DUNYADAVAN.COM


Doğa Kölejinin gelenek haline getridiği dargelirli öğrencilere yönelik yardım kampanyasıyla istanbulda bir araya gelen Doğa Koleji Anaokullarından 150 veli eliyle toplanan yardım paketleri, Van'da 150 öğrenciyi sevindirdi.

Doğa kölejince Pröje kapsamında toplalan giyim ve kırtasiye malzemelerin ihtiyaç halindeki okullara dağıtılmak için VAN TSO 'dan yardım ve öncülük talep edildiğini ifade eden VAN TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Fevzi Çeliktaş, “1 ay önce İstanbul’daki Doğa Kolejleri tarafından bir yardım projesi talebi bize geldi. Bizde bu kapsamda maddi durumu çok iyi olmayan Özalp ilçesinin Sugeçer İlkokulu ile Çatak ilçesinin Narlı İlkokulu öğrencilerinin olduğunu saptatdık Yardım Paketleriyle birlikte Van'a gelen Okul öğretmenleriyle berbaer belirlenen okulardaki 150 öğrenciye paketleri teslim etmeinin sevincini yaşarken öğrencilerin sevincinede tanık olduk. Doğa Koleji bu konuda güzel bir duyarlılık gösteri. Oda olarak kapılarımız kendilerine her zaman açık. Bu desteklerinin devam etmesini ve bizlere dokunmaya devam etmelerini istiyoruz. Projede herkes çok mutlu oldu. Gelen 3 iyilik meleği öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Van'a yardım kampanaysının proje Öğretmeni Zühre Eraşık ise, “2014-2015 yılında Van’da çocuklar için bir yardım projesi yaptık. Van’ın Sosyal Hizmetler İl Müdür bizim yakınımızdı. Onun vasıtasıyla Van’a yardımlarımızı göndermiştik. Aradan geçen yılların ardından bu sene Van’a gelmek kısmet oldu. Van bizim kardeş ilimiz oldu. Bu sene yaptığımız yardımın ne kadar önemli olduğunu, hediyeleri verirken fark ettim. Çok keyif aldım. Böyle bir projenin temsilcisi olmak, Doğa Koleji Florya ve Yeşilköy Anaokulu velilerine aracı olmak bizleri çok mutlu etti.” Diye konuştu.

Bu kampanyaya destek veren velilere ve kendilerine öncülük eden VAN TSO yöneticlerine teşekür eden Eraşık; “Tüm velilerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. Bizleri çok iyi karşıladınız ve hediyeleri çocuklara ulaştırmamızda bize çok destek oldunuz. Okulda çok büyük keyif aldım. Okulun dışında Van’da çok güzel bir kültür tanıdık. Kendi kültürümüz ve Türkiye’nin renkli kültürünü bir kez daha görmüş olduk. Batıda yer almak ve sadece duymak ile içinde yaşamak arasında çok büyük farklar var. Çok büyük güzellikler var. İnsanların bize karşı hoş görüsü hemen sofralar kurup hemen davet etmesi bir cennette yaşadığımız bir kez daha bizlere göstermiş oldu. Projeyi hayata geçirmemiz konusunda bize destek olan Ticaret ve Sanayi Odamıza da teşekkür ediyoruz."