Van’ın İpekyolu Belediyesi’ne kayyum olarak atanan daha sonra Develi Kaymakamı olarak tayin edilen Sinan Aslan FETÖ bağlantısından dolayı hakkında açılan soruşturma kapsamında Kaymakamlıktan ihraç edildi. Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi üye hakimi olan eşi Semra Özten Aslan ise açığa alındı.

FETÖ soruşturması kapsamında, Develi Kaymakamı Sinan Aslan ve Kayseri Bölge Adliye mahkemesi üye hakimi, eşi Semra Özten Aslan, FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla Kaymakam Aslan görevinden ihraç edilirken, Hakim Semra Özten Aslan’ın açığa alındı ve soruşturması HSK da devam edildiği ortaya çıktı.

Kayseri Yerel Haber Sitesinin haberine göre;  Van’ın İpekyolu eski Kaymakamı Sinan  Aslan 2008 yılında Kayyum olarak Van Büyükşehir  Belediye Başkan Vekilliği, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, İpekyolu Belediye Başkan Vekilliği ve Van Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon (YİKOB) Başkanlığı görevlerinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı 20.08.2021 tarih ve 31574 Sayılı Kararnamesi ile Develi Kaymakamı olarak atandı. Hakim Semra Özten Aslan eş nedeni ile Van Bölge Mahkemesi üyeliği görevinde iken, 06.10.2021 tarihli HSK kararnamesi ile Kayseri’ye atandı. Daha sonra 19.06.2022 Tarihli 904 sayılı HSK Kararnamesi ile Bursa hakimliğine görevlendirildi.

Kaynak: Kayseri Deniz Postası