DUNYADAVAN.COM

İpekyolu Belediyesi, sporu 7’den 70’e bütün kesimlere ulaştırmak amacıyla ilçede spor kültürünü hakim kılmak imkanları seferber etti. Belediyenin açmış olduğu 16 farklı spor dalında  spor eğitimi gören 3 bin  kişilik spor malzemesi desteğinde bulunacağı ifade edildi. Zaferler Ortaokulu, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Bostaniçi TOKİ Toplum Merkezi, Karşıyaka Spor Kompleksi, Bahçıvan, Ali Paşa ve Cevdetpaşa Kadın Spor Merkezleri, Van Şehir Stadyumu gibi 9 farklı okulda yaz ayları süresince devam edecek kurslardan toplamda 3000 kişinin faydalanacağı belirtildi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, spora ve sporcuya desteklerini her zaman sürdüreceklerini ifade ederek, genç kuşakların, içsel gelişimi ve sağlıklı nesillere katkı sunmaları için sporla yoğrulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

 "İpekyolu Belediyesi olarak futbol, voleybol, basketbol, futsal, hentbol, boks, kick boks, atletizm, running, reformer, trambolin, zumba, pilates, kardiyo, step-aerobik, fitness gibi 16 farklı branşta verilen spor kurslarımıza yaklaşık  3000 kişi faydalanıyor. Yaz spor okullarımız genişleyerek devam edecek. Sadece merkezde değil kırsal mahallelerimizde de çalışmalarımıza büyük bir heyecanla organizasyonla devam edeceğiz. Gençlerimizin, çocuklarımızın, öğrencilerimizin okul kapalı olduğu dönemlerde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.