Gürpınar'da 4 ay içinde hizmete başlayacak ayakkabı fabrikası personel alımı 24 Ağustos Pazartesi günü başlıyor.  İlk etap 6500 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilecek fabrikada 600 kişi istihdam edilecek. Gerekli koşulları sağlayan personeller alacakları eğitimlerin ardından görevlerine başlayacak.

Gönül belediyeciliği ile Gürpınar’da daha önce görülmemiş bir istihdam seferberliği başlattıklarını aktaran Başkan Tanış, “Bölgemizde oluşan huzur ve güven ortamını neticesinde iş adamlarımızın desteğiyle kalkınma hamlemizi başlatıyoruz. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız ayakkabı üretim fabrikasında nihayet sona yaklaştık. 

İlk etapta  600 kişiye istihdam alanı oluşturmayı plşanladıkalrını ifade eden Tanış, “Belediyemizin girişimleri ve yatırımcı firmanın desteği fabrikamız için personel alım ilanına çıktık. Biliyoruz ki bölgemizin en büyük problemi işsizlik ve biz bu sorunu çözmek için göreve geldiğimiz ilk günden itibaren durmadan, yorulmadan çalışmalarımızı yürütüyoruz. 600 insanımıza iş olanağı oluşturmak ciddi bir emeğin ürünüdür tabi biz bu oranda sabit kalmayarak istihdamı geliştirmeye ve yeni alanlar oluşturmaya devam edeceğiz. 2. etap çalışmalarımızı da kısa süre içerisinde tamamlayarak toplamda binden fazla insanımıza iş olanağı oluşturacağız.” dedi.

Başvuru koşulları Gürpınar Belediyesi web sitesi “gurpinar.bel.tr” adresinden ilan edildi