Günlerdir konuşulan Suriye’deki teröristlere yönelik operasyon dün saat 16.00’da başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından duyurduğu, ‘Barış Pınarı Harekâtı’nın ilk kısmını hava operasyonları oluşturdu. Dün saat 16.00’da başlayan hava operasyonunda Diyarbakır’dan kalkan Türk F-16 savaş uçakları Talebyat ile Resulayn'da 30 kilometre kadar içeri girdi ve terör örgütünün mühimmat depolarıyla kritik hedefleri vurdu.

Türk savaş uçaklarının Suriye’nin kuzeyindeki PYD/YPG mevzilerine hava operasyonları sürerken dün saat 22.35 sularında kara harekâtı için düğmeye basıldı.

DÖRT KOLDAN GİRDİLER
Milli Savunma Bakanlığı aynı dakikalarda  “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat’ın doğusuna kara harekatına başladı” ifadelerini kullandı. Askeri kaynaklar da Türk kara birliklerinin Resulayn ve Tel Abyad’da 4 koldan giriş yaptığını bildirdi.

181 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI

MSB’den yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında hava kuvvetleri unsurları ve ateş destek vasıtaları ile şu ana kadar terör örgütüne ait toplam 181 hedefi ateş altına aldı” ifadeleri kullanıldı.