AK Parti İçin Eller Birleşti

dunyadavan.com

VAN- Seçim stardı veren siyasi partiler halkla bir araya gelmeye devam ediyor. Uzun zamandır DYP ve Demokrat partinin saflarında görev yapan Erçişli Bülent Erdinç ilçede kalabalık bir kitleyle bundan böyle AK Partiye destek vereceklerini açıkladı.

AK Parti Van Milletvekillerinin onuruna verilen yemekte konuşan Bülent Erdin, Erciş İlçesi kontenjanında Aday olarak belirlenen Prof Dr. Ömer Çaha'ya bundan böyle destekleyeceklerini belirterek, “İlçemizin bir evladı olan ve yaptığı çalışmalarla kendisini Türkiye Toplumuna kabullendiren ve ilçemiz için de faydalı olacağına inanıyoruz. Geçmiş dönemlerde değişik partilerde görev aldım. Ancak Ömer hocanın aday gösterilmesi üzerine onun yanında yer almak da bizim için onur verici olacaktır. Geçmiş dönemlerde siyasi çekişmelerden dolayı kırdığım arkadaşlarım varsa onlardan da helallik istiyorum. Biz doğru yoldaydık ancak, bunda böyle hakikat yolunda yolumuzda devam edeceğiz” dedi.

220 yatklı hastane hizmete giriyor

Van milletvekili Burhan Kayatürk ise Hükümetleri döneminde Erçiş İlçesine yaptıkları hizmeteri sıraladı. Yapımı devam eden 220 yatak kapasiteli hastanenin bu yılın sonunda tamamlanacağını da anlatan Kayatürk, mevcut hastanenin kadın doğun hastanesi olarak hizmet vereceğini söyledi.

            Van milletvekili adaylarından kısa    konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Ak  parti Van Miletvekili adayı Prof. Dr. Ömer  Çaha, “temel ilkemiz dövene elsiz, sövene dilsiz olmak gerek olacaktır” dedi. Herkesi kucaklayacaklarını, herkesin elini tutacaklarını ifade eden Çaha, “bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaç hissettiği en önemli değer barıştır. Türkiye şu anda bir barış havasını yakalamıştır. Barış havasını kalıcı hale getirmemiz için yoğun olarak çalışmamız ve Ak Parti’yi bir kez daha güçlü şekilde iktidara getirmemiz gerekir. Erciş ilçemizin en önemli sorunlarından kentsel dönüşümdür. Bu soruna çözmek için canla başla çalışacağız. Hep birlikte el birliği ile bu sorunun üstesinden geleceğiz” dedi.