Bahçesaray'da meydana gelen ve 41 kişinin öldüğü çığın altında kalan Mehmetcan Taşdemir'in ailesi her gün olayın bölgeye gidiyor. Taşdemir'in ağabeyi Bayram Taşdemir kardeşinin henüz 8 aylık itfaiye eri olduğunu söylerken bu ana kadar herhangi bir yetkili tarafından aranmadıklarını söyledi: "Bizi sahipsiz bırakmasınlar..."

KARDEŞİMİ LÜTFEN BULUN…’

Taşdemir’in ağabeyi Bayram Taşdemir, bu ana kadar sadece Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı ile görüştüklerini söyleyerek, “Hiçbir yetkili bizi aramadı. İçimiz ağlıyor. Bizi sahipsiz bırakmasınlar. Bir yetkilinin yanımızda durup bize bir şeyler söylemesini bekliyoruz. Biz sahipsiziz…” dedi.

Her gün olayın yaşandığı bölgeye giden Taşdemir, bölgede fırtınaların olduğunu, hava koşullarının da kötü olduğunu söyleyerek, “Kardeşim kimseyi sahipsiz bırakmazdı. O çok mülayim bir insandı” diyor ve ekliyor: “Hepimizin gözü o çığın altında. Biz aile olarak yetim büyüdük. Babamız yoktu bizim. Birbirimize hep destek olduk. Lütfen kardeşimi bulsunlar.”

Ağabey Taşdemir, son olarak şöyle devam ediyor: “Kardeşimin 20 gün önce bir çocuğu dünyaya geldi. Diğeri iki yaşında. Onlar da evde babalarını bekliyor. Son kez konuşamadık kendisiyle…”