Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon liralık soruya açtırmayı başaran Arda Ayten'in yarıştığı programın yeni bölümü yayınlandı. Milyonluk soru "On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında bu kelimelerden hangisi daha az geçer?" oldu. Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı Kim Milyon İster'de milyonluk soru olan "On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında bu kelimelerden hangisi daha az geçer?" sorusunun şıkları arasında; vatan, kan, toprak ve yurt var. Ayten, sorulan 1 milyonluk soruyu bildi.

Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümü büyük bir heyecana sahne oluyor. Bölümün son yarışmacısı Arda Ayten 1 milyonluk soruya ulaştı ancak süre yetmemişti. Bu akşam 1 milyonluk soru belli oldu. Ayten, soruyu bilerek 1 milyon kazandı. İşte Kim Milyoner Olmak yarışmasındaki milyonluk soru olan on kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamından bu kelimelerden hangisi daha az geçer?

MİLYONLUK SORU BELLİ OLDU

Soru: On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamından bu kelimelerden hangisi daha az geçer?

Cevap: C) Toprak

A) Vatan
B) Kan
C) Toprak
D) Yurt

ARDA AYTEN KİMDİR?

Genç yarışmacı 1 milyon kazanmayı başardı. Peki Arda Ayten kimdir? Arda Ayten hangi bölümde okuyor?
Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyon liralık soruya açtırmayı başaran Arda Ayten’in yarışacağı programın yeni bölüm bu akşam yayınlandı. Tüm Türkiye milyonluk soruyu bilen Arda Ayten’in kim olduğunu merak ediyor. İşte Arda Ayten hakkında merak edilenler…

12. soruya kadar gelen Arda Ayten Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde tıp fakültesi öğrencisi. 19 yaşında olan Arda Ayten kitaplara karşı büyük ilgisi olduğunu dile getiriyor. “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum” sözleri ile herkesi duygulandıran genç yarışmacı, yarışmadan altığı parayla daha fazla kitap alıp okuyacağını söylemişti.

Henüz 4 yaşındayken anne ve babası ayrılan Arda Ayten, babasının kendisini yıllardır aramadığını ifade etti. Arda Ayten, 1 milyonluk final sorusuna kadar gelmesiyle, yarışmada uzun zaman sonra bir ilke imza attı.

Kaynak: Sözcü